DOPRAVA ZADARMO
nad 120,00 €
SME DOVOZCOVIA
rýchle dodanie
0944 012 080
Po-Pá: 8:00-15:30

Košík

Biouhel CANABIZ CARBONBIZ MINERALIZOVANÝ biochar

Mineralizovaný biochar obohatený o minerálne prvky tak, aby čo najlepšie zodpovedal zloženiu a hodnotám pôdy.

5L

mineralizovaný biouhel 5l

EAN

8596220013040

15,24 €

vč. DPH

Skladom
3 a více kusů

Dodanie: ihned

5 x 5L

mineralizovaný biouhel 5l 5x

EAN

8596220013101

74,04 €

vč. DPH

Skladom
3 a více kusů

Dodanie: ihned

O produkte

Biouhel (anglicky biochar) je zuhoľnatená biomasa za účelom najmä aplikácie do pôd, ale svoje uplatnenie nájde v mnohých ďalších aplikáciách. Od dreveného uhlia sa líši tým, že je drobnozrnná, že uhoľnatenie nie je uplatnené na kusové drevo a že výsledný pevný produkt sa nepoužíva ako palivo.

Biouhel vzniká procesom zvaným pyrolýza. Pri ňom je biomasa zahrievaná bez prístupu vzduchu pri vysokých teplotách 300-600 °C. Najväčšiu časť produktu tvorí čistý uhlík, ktorý je vo veľmi stabilnej forme a takmer nepodlieha ďalšiemu rozkladu. Živiny, ktoré sa na uhlík naviažu, sa z neho uvoľňujú pomaly a nevyplavujú sa. Samotný uhlík v tejto forme zotrváva v pôde rádovo stáročia.

Mineralizovaný biochar obohacujeme o minerálne prvky tak, aby čo najlepšie zodpovedali zloženiu a hodnotám pôdy. Biouhel, tak ako aj iné formy aktívneho uhlia majú vlastnosť na seba viazať okrem obrovského množstva vody aj všetky živiny v okolí kým sa plne nezrovná svojim obsahom živín v okolí. To má za následok skutočnosť, že sa živiny dlhodobo nevyplavujú z pôdy von. Za živinami cestujú nielen korene rastliniek ale aj baktérie. Pre tie so svojou štruktúrou stávajú kúsky uhlíka ideálnym domovom pre obsah vody aj pre obsah živín. A baktérie sa potom tiež nevyplavia, ale práve naopak sa začínajú intenzívne rozmnožovať a spustia v pôde dlhodobo životodarný proces. Začnú intenzívne spracovávať rastlinné zvyšky a ukladať ich v práve biocharu. Za baktériami sa do prostredia začnú sťahovať hlísty a dážďovky a za nimi väčšie a väčšie tvorčekové vrátane hmyzu.

Okrem toho sa tiež ustáli pH pôdy a hlavne sa zmení aj vodivosť pôdy , kedy sa začne znižovať nevhodný pozitívny na veľmi vhodný negatívny náboj pôdnych iónov. Znie to možno divne, ale v skutočnosti je to tak pozitívne sa v ľudských mysliach pokladá za ten správny a vhodný, negatívne práve naopak. No a pri iónovom náboji pôdy je to práve naopak, keď negatívny (mínus) je práve preto, aby všetko správne fungovalo ten správny, kým pozitívny (+ kladný) už nie. Po nejakom čase začne byť pôda kyprejšia a nie tak tvrdá ako obvykle, začne viac voňať a to preto, že v nej vďaka náboju, vode a baktériám prebieha tá správna fermentácia zvyškov rastliniek a uhynutých tvorov. Tá fermentácia za sebou ku koreňovým systémom rastliniek pritiahne rôzne druhy podhubia – mycélium a to robí rastlinkám neuveriteľne dobre, pretože rastliny zásobujú huby tým, čo potrebujú a huby na výmenu poskytnú rastlinám ešte vhodnejšie prostredie pre ďalší rast. Jedno podporuje druhé a pre Vás ako pestovateľa bude odmenou silná, zdravá rastlina s bohatými plodmi. Samozrejme, že ten zázrak nenastane cez noc, ale čím skôr začnete, tým skôr to nastane.

 • Ide o najlepší spôsob postupného uvoľňovania živín rastlinám.
 • Dosiahnete maximálnu úspešnosť naklíčenia rastlín.
 • Predáva sa mineralizovaný a čistý.
 • Zmiešajte rozpustené hnojivá vo vode s Carbonbizom namiesto substrátu a nechajte hodinu pôsobiť.
 • Uhlík vypije všetku tekutinu a bude ju zo seba do substrátu postupne uvoľňovať rastlinám.
 • Substrát bude neustále kyprý a výdatný.
 • Mieša sa v pomere 1:10 so substrátom.

Doprava zdarma nad 120 Kč

Parametre

5L 5 x 5L
Záruka (v neporušenom obale): 2 2
Hĺbka obalu (cm): 20 30
Výška obalu (cm): 10 30
Šírka obalu (cm): 40 40
Váha vr. obalu (kg): 2,2 11

Pridať recenziu

 • Canabiz Carbonbiz čistý
  Skladom

  Čistý biochar je vo svojej podstate čistý uhlík vyrobený špeciálnym spôsobom za špeciálnych podmienok.

  12,84 € vč. DPH