Drezová výpusť, excenter a sifón

Príslušenstvo, ktoré by nemalo chýbať


Excentrické ovládání dřezu

Drezová výpusť a sifón je potrebné príslušenstvo každého drezu. Avšak výrobcovia, v snahe ponúknuť zákaznikovi čo najlacnejší drez, toto príslušenstvo u niektorých drezov nedodávajú. Pred nákupom si v detaile každého produktu overte, čo je dodávané spoločne s drezom.

Drezová výpusť vrátane sifónu stoji cca 500 Kč a prípadné excentrické ovládanie (excenter) ďalších 300 Kč. To môžu byť ďalšie investície, pokiaľ zvolíte lacnejší drez dodávaný bez tohoto príslušenstva, nehľadiac na čas, ktorý strávite zháňaním potrebných komponentov. Samozrejme, môže to byť varianta pre niekoho, kto drez len vymieňa a patričné príslušenstvo už má.

Kolečko excentrického ovládání

Excentrické ovládanie je diaľkové ovládanie zatvárania výpuste cez koliesko, ktoré je umiestené na ploche drezu. Z praktického hľadiska to znamená, že plný drez môžete vypustiť suchou cestou, obyčajným otočením kolieska, namiesto nahmatávania výpuste v špinavej vode.

Čo sa týka veľkosti drezových otvorov výtoku; v dnešnej dobe sa najčastejšie stretnete s dvoma rozmermi: 9 a 5 cm. Podľa nášho názoru, nemá zmysel investovať do starších a menších otvorov. Štandardom je dnes väčší (9 cm) otvor, do ktorého sa dá bez problémov nainštalovať napr. drvič kuchynského odpadu.

Internetový obchod kuchynsky-drez.sk provozuje firma WELT SERVIS spol. s r.o. IČ: 25356275, DIČ: CZ25356275
se sídlem Třebovická 5046 / 59, 722 00 Ostrava - Třebovice.
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C vložka č. 9914.
Copyright ©2021 WELT SERVIS spol. s r.o. |DB0 0ms | Právní doložka