DOPRAVA ZADARMO
nad 120,00 €
SME DOVOZCOVIA
rýchle dodanie
0944 012 080
Po-Pá: 8:00-15:30

Košík

Vyberáme drez do provencie kuchyne

Omrzeli Vás už chladné, strohé, moderné kuchynské interiéry?

Zariaďujete si nový byt, alebo dom a chceli by ste vytvoriť pre svojich blízkych teplý, presvetlený priestor, ktorý bude tým pravým domovom?

Minimalisticky koncipované kuchyne s rovnými hladkými líniami, lesklými plochami a hranatými tvarmi sú práve na ústupe a striedajú ich elegantné interiéry podľa vzoru južného Francúzska. Nechajte sa inšpirovať romantikou vidieckych Provence sídiel, alebo starými anglickými interiérmi. Dnešný trh Vám ponúka množstvo možností, ako vytvoriť kuchyňu podľa svojich predstáv!

Nádherná kuchyň ve stylu provence

Kuchyňa Provence vyniká elegantným nadčasovým vzhľadom , je jemne romantická a priamo nabáda na posedenie s rodinou a priateľmi pri koláči upečenom podľa receptu babičky. Romantický vzhľad vidieckej kuchyne Vám pomôžu zabezpečiť jemné pastelové farby kuchynských dvierok: voliť môžete od bielej, cez odtiene krémovej, šedej, bledomodrej, staroružovej alebo jemne zelenej. Častou povrchovou úpravou takej kuchynskej linky je tzv. patina. Objaviť sa môže na dvierkach linky, úchytkách, ale aj nábytku, alebo spotrebičoch. Patina dodá celému nábytku „opotrebovaný“ vzhľad, ktorý je tak typický pre Provence štýl. Získate pocit, že to je ten pravý pohodový domov, nie naleštené priestory, kde majú ľudia občas obavy, aby niečo neušpinili a nezničili. Pri zariaďovaní nesmiete zabúdať ani na krásne solídne drevo, z ktorého bude príborník, stoličky alebo napríklad aj podlaha alebo iné doplnky.

Dôležité sú detaily

Interiéry provencie sú preplnené rôznymi kvetináčmi s bylinkami, dekoráciami vo vintage štýle a provencie látkami na závesoch, utierkach, čalúnení. Častou súčasťou kuchyne býva aj kamenná podlaha, tehlový obklad, alebo mramorová pracovná doska.

Pokiaľ si kuchyňu v podobnom štýle zariaďujete, nezabudnite ani na retro spotrebiče, ktoré budú ladiť s celkovým konceptom kuchyne. Dnešný trh ponúka staromosadzné retro mikrovlnky, chladničky, rúry, varné dosky, digestory ... stačí si len vybrať.

Nevyhnutnou súčasťou každej provencie kuchyne sú keramické doplnky. Keramiku v takto zariadenom interiéri nájdete v rôznych podobách. Typické sú keramické obklady na zástene kuchynskej linky, často ide aj o tzv. mozaiky, ručne maľované. Keramika sa objavuje aj na kuchynských úchytkách a typický je aj vystavený porcelánový riad v príborníku.

Keramický drez je základom kuchyne v provence štýle

To, čo robí provence kuchyňu typickú je určite keramický drez. Ide väčšinou o tzv. modulové keramické drezy, prevažne s dvoma vaničkami, ktoré skvele dopĺňajú celkový koncept vidieckej kuchyne. Modulový drez sa pokladá na samostatnú skrinku a ideálny je v kombinácii so spomínanou kamennou alebo mramorovou pracovnou doskou. Keramika si zachováva skvelý vzhľad po celé roky a jej údržbu ocení určite každá žena. Má neporézny povrch, nečistoty nelepia na povrchu a odoláva aj vysokým teplotám až do 1200C. Keramické drezy sú stále častejšie vyhľadávaným artiklom. Pokiaľ je vašim snom provencie kuchyňa, modulový keramický drez by v nej určite nemal chýbať.

Nájdite svoj drez v provence štýle v našom eshope

Bez štýlovej vintage batérie to nejde

Doplnkom každého modulového keramického drezu do provencie kuchyne a samotnej kuchyne je aj kuchynská batéria. Výrobcovia mysleli aj na tento fakt a vzhľadom na typické rysy vidieckej kuchyne prispôsobili estetickým potrebám aj kuchynské batérie. Dnes si retro batériu môžete zakúpiť v rôznych povrchových prevedeniach, od staromosadzi, cez leštený nikel, meď, lesklý chróm. Vyberať sa dá od jednoduchých oblúkových, doplnených o keramickú páčku, až po rustikálnejšie, zdobené retro kuchynské batérie so sprchou aj bez, s ovládaním na páku ale aj kohútiky. Kuchynské retro batérie sa tiež dajú doladiť k spotrebičom, úchytkám a celkovej koncepcii kuchyne.

Typická tradičná francúzska kuchyňa a stará anglická kuchyňa sa vyznačuje svojou praktickou stránkou, premysleným konceptom do najmenších detailov, ale aj estetickým zladením všetkých komponentov do jedného celku. Po celé roky si zachová svoj nadčasový vzhľad, bude na vás dýchať svojou romantikou a teplom. Vy sa v nej budete cítiť skvele a Vaši priatelia sa k vám budú radi vracať.

Štýlové kuchynské batérie v štýle provence v e-shope