Kompozitné drezy

Alternatíva pre drahšie typy kuchynských drezov


Kompozitné drezy sú vyrobené zo špeciálneho materiálu zvaného SMC (sheet moulding composite), čo je termosetický kompozitný materiál na báze nenasýtených polyesterových živíc a ďalších komponentov, vystužených sklenenými vláknami. Kompozit vzniká lisovaním do uzavretej formy za veľmi vysokých teplôt a tlaku. viac >>>

Pri výbere môžete využiť nášho sprievodcu výberom drezu, alebo prechádzajte kompozitné drezy podľa ich veľkosti:

V snahe výrobcov priniesť na trh čo najlacnejší drez, s vlastnosťami a vzhľadom granitových alebo keramických drezov, sa často stretávame s kompozitnými SMC drezmi. Tieto drezy by sa však nemali s granitovými drezmi zamieňať. I keď ich vlastnosti, cenová dostupnosť, a v poslednej dobe i moderný design, z nich robia alternatívu medzi lacnejšími nerezovými a drahšími granitovými drezmi.

Keramické dřezy

Kompozitné drezy a ich prednosti:

Rázová húževnatosť – zo všetkých typov kuchynských drezov je najväčší. Voľne padajúci predmet o hmotnosti 2 kg z výšky 1,5 m nezanechá žiadne škrabance, trhliny, praskliny, alebo iné stopy. Kompozitný drez splní aj tie najnáročnešie požiadavky na pevnosť.

Teplotná stálosť – nádoba naplnená horúcim olejom o teplote 180°C nezanecháva pri odstavení na odkvapovej ploche drezu žiadne otlačky, nespôsobuje žiadnu zmenu zafarbenia, či iné poškodenie. Zapálená cigareta odložená na drez nespôsobuje prepálenie, len mierne zažĺtnutie, ktoré sa dá ľahko odstrániť a obnoviť tak pôvodnú farbu.

Tepelné šoky – kompozitné drezy môžu vydržať náhle teplotné zmeny v rozsahu 100 °C bez akýchkoľvek príznakov poškodenia.

Odolnosť voči čistiacim prostriedkom – hydroxid sódny 30%, kyselina chlorovodíková 5%, methylalkohol, mrkvová šťava, šťava z červenej repy, mäso, káva, čaj, krém na obuv, olej, ocot nezanechávajú žiadne stopy. Kompozitný drez je odolný voči všetkým bežným čistiacim prostriedkom.

Odolnosť voči oderu a poškriabaniu – patentovaný ochranný systém a špeciálna povrchová úprava zaručuje oderuvzdornosť a odolnosť voči mechanickému poškodeniu poškriabaním. Drezy vynikajú celkovou robustnosťou a tuhosťou.

Výber drezu podľa parametrov

Skryť filtre
Značka
Rozmer skrinky
Montáž
Hĺbka hlavnej vaničky
Objem hlavnej vaničky
Dĺžka záruky
Tvar drezu

Nebyl nalezený žadný produkt

Internetový obchod kuchynsky-drez.sk provozuje firma EU Store s.r.o. IČ: 03242897, DIČ: CZ03242897
se sídlem Třebovická 5080 / 41, 722 00 Ostrava - Třebovice.
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C vložka č. 59637.
Copyright ©2019 EU Store s.r.o. |DB0 0ms | Právní doložka