Výrez do kuchynskej dosky pre usadenie drezu

Než začnete vyrezávať otvor do kuchynskej dosky


Mnohí výrobcovia kuchynských drezov (i renomované značky) prikládajú k svojim drezom obkresľovacie šablóny - montážne výkresy, podľa ktorých by mali byť prevedené výrezy do pracovnej dosky pre následné usadenie kuchynského drezu. Taktiež v propagačných materiáloch sú u každého drezu schémy s rozmermi výrezu do kuchynskej dosky, ktoré i my pochopiteľne uvádzame v parametroch u každého drezu (pokiaľ je táto informácia dostupná).

Dôrazne neodporúčame sa týmito rozmermi alebo výkresmi riadiť, nakoľko podľa našich skúsenosti mnohokrát nezodpovedajú skutočnosti!

Naviac pri zaoblených rohoch drezu, je potrebné toto zaoblenie rešpektovať! Proto keď vyrežete pravoúhly otvor zadaných rozmerov, bude vystrihnutú časť v rohoch vidieť!

Najpresnejší spôsob zhotovenia výrezu do kuchynskej dosky je taký, že drez otočíte, takto obrátený ho položíte na pracovnú dosku a obkreslíte! Po obkreslení drezu si zmeráte zábrus – začistenú dosedaciu plochu drezu (väčšinou býva 8 – 10 mm) a o tento rozmer zmenšíte obkreslenie. Podľa tohto zmenšeného obkreslenia tak môžete priamočiarou pílkou vyrezať otvor.
Zkusení stolári šablóny rovno vyhadzujú a používajú len vyššie uvedený postup obkreslenia.

Z týchto dôvodov tiež nedoporučujeme robiť výrezy dopredu – skôr, než budete mať drez fyzicky doma!

Internetový obchod kuchynsky-drez.sk provozuje firma WELT SERVIS spol. s r.o. IČ: 25356275, DIČ: CZ25356275
se sídlem Třebovická 5046 / 59, 722 00 Ostrava - Třebovice.
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C vložka č. 9914.
Copyright ©2021 WELT SERVIS spol. s r.o. |DB0 0ms | Právní doložka