DOPRAVA ZADARMO
nad 120,00 €
SME DOVOZCOVIA
rýchle dodanie
0944 012 080
Po-Pá: 8:00-15:30

Košík

BLANCO

Z malej rodinnej firmy vznikla spoločnosť, ktorá vyrobí viac ako milión drezov ročne. Výroba je sústredená do troch výrobných miest v Nemecku (Oberderdingen, Sulzfeld a Sinsheim) a do 2 výrobných miest v zahraničí (Kanada a Česká republika). V sortimente Blanca nájdeme nerezové granitové aj keramické drezy, ďalej elegantné kuchynské batérie a široké príslušenstvo.

E-SHOP DREZY BLANCO

Nerezové drezy Blanco

Blanco začal s výrobou drezov z ušľachtilej ocele v roku 1950 a práve vďaka nim expandoval do celého sveta. S takými skúsenosťami môžeme oprávnene očakávať vysokú kvalitu použitých materiálov a remeselného spracovania. Nerezové drezy Blanco sa rovnako ako ostatné drezy z nerezu vyznačujú vysokou tepelnou a chemickou odolnosťou a jednoduchou údržbou.

Vlastnosti nerezových drezov Blanco:

 • Klasická nadčasová estetika
 • Odolnosť proti vysokým teplotám
 • stálofarebnosť
 • Jednoduchá údržba
 • Nehrdzavejúca
 • Seba regeneračná schopnosť

E-SHOP NEREZOVÉ DREZY BLANCO

Rôzne povrchové úpravy nerezových drezov Blanco

Blanco ponúka nerezové drezy v základnom prírodnom prevedení, ako aj s rôznou povrchovou úpravou. Môžete si vybrať drez, ktorý bude pasovať presne do vašej kuchyne.

Prírodný lesk

Nerezový drez v tejto povrchovej úprave nájdeme vo väčšine slovenských kuchýň. Nepoužívajte prípravok Blancopolish na drezy v povrchovom prevedení prírodný lesk.

Kartáčovaný nerez

Táto povrchová úprava je na dreze vytvorená pomocou oceľových kief. Na drezoch z kartáčovaného nerezu nie sú vidieť škrabance ani kvapky zaschnutej vody.

Profilovaný nerezový povrch

Veľmi elegantná povrchová úprava, na ktorej nie sú vidieť škrabance, alebo zaschnutá voda.

Nerez hodvábny lesk

Ideálna povrchová úprava drezu pre tých, ktorých omrzel lesklý nerez, ale z nejakého dôvodu nechcú textúru.

Údržba nerezových drezov Blanco, sebaregenerácia

Na údržbu môžete použiť bežne dostupné saponáty a čistiace pasty. Odporúčame sa vyhnúť čistiacim pastám a pieskom v suchej forme. Najlepšie výsledky dosiahnete s originálnymi prípravkami na údržbu drezov od spoločnosti Blanco.

Drezy Blanco majú schopnosť seba regenerácie, drobné škrabance sa po čase samy zacelia. Ako je to možné? Na povrchu nerezových drezov Blanco sa kontaktom s vzdušným kyslíkom vytvára špeciálna ochranná vrstva. Táto niekoľko atómov široká patina postupne prekrýva škrabance.

Na dreze z prírodného nerezu sa môžu objavovať kvapôčky zaschnutej vody. Ich vzniku môžete zabrániť vytretím drezu do sucha po každom použití.

Granitové drezy Blanco - SILGRANIT® PuraDur® II

Chcete si vybrať drez, ktorý bude aj za 10 rokov vyzerať rovnako, ako keď ste ho kúpili? Unavuje vás neustále čistenie drezu od zaschnutej vody a usadenín? Z nevôle sledujete pribúdajúce škrabance na Vašom dreze? Odpoveďou na tieto otázky je obstaranie granitového drezu Blanco!

Blanco vyvinul vlastný variant granitu, ktorý pomenoval Silgranit. Blanco Silgranit neustále vylepšuje, ten najnovší má meno SILGRANIT® PuraDur® II. O jedinečnosti tohto granitu vypovedá aj to, že naň Blanco drží hneď 8 patentov.

Vlastnosti granitových drezov Blanco

 • maximálna odolnosť proti poškriabaniu
 • vysoká pevnosť
 • teplu vzdornosť do 280c
 • 100% vhodné na prácu s potravinami
 • stálosť a nemennosť farieb

E-SHOP GRANITOVÉ DREZOV BLANCO

Starostlivosť o granitové drezy Blanco

Pokiaľ sa rozhodnete pre granitový drez, môžete počítať s tým, že sa pri jeho údržbe rozhodne neprepracujete. Bežné znečistenie odstránite jednoducho mokrou hubkou s trochou saponátu. Raz za čas môžete granitový drez hĺbkovo vyčistiť pomocou prípravku Blancoactiv. Blancoactiv je prášok navrhnutý a vyrábaný priamo spoločnosťou Blanco. Blancoactiv efektívne odstraňuje vodný kameň a usadeniny.

Keramické drezy Blanco

Keramika je tradičný materiál využívaný po tisícročia. Ako materiál na drezy sa však používajú celkom krátko.

Blanco z keramiky vyrába jednodrezy, drezy s odkvapom a drezy ktoré kombinujú vaničkou s odkvapom.

Vzhľadom na špecifické vlastnosti keramiky nie sú keramické drezy dostupné vo všetkých tvaroch a rozmeroch. Pokiaľ sa drez, ktorý hľadáte nevyrába z keramiky, odporúčame vám pozrieť sa po granitových drezoch. Granit je dobrou alternatívou keramiky.

Vlastnosti keramických drezov od spoločnosti Blanco

 • Pravidelná kontrola kvality
 • Dobrovoľná certifikácia LGA
 • Veľmi jednoduchá údržba
 • Vysoká odolnosť voči nárazu
 • Keramický drez len tak nepoškriabete, vysoká odolnosť
 • Odolnosť proti vysokým teplotám
 • Hygienická a zdravotná nezávadnosť
 • Stálofarebnosť aj na priamom slnku

90 rokov histórie spoločnosti Blanco

Od počiatkov v drevenej búde až po prvý milión nerezových drezov

20. januára 1925 zakladá Heinrich Blanc v dvoch provizórnych drevených budovách spoločnosť Blanc & Co.

V päťdesiatych rokoch má firma 300 zamestnancov, prevádzkuje odštepný závod a predovšetkým, začína sa preorientovávať na výrobky z nerezu. Od Heinricha Blanca to bolo odvážne rozhodnutie, nerez bola v tom čase veľmi nákladná na výrobu. Čas však ukázal, že orientácia na nerez bola tým najlepším čo mohol urobiť.

Výrobky z nerezu od spoločnosti Blanco sa dočkajú celosvetovej popularity. Od zahájenia výroby z nerezu začína pre firmu zlaté obdobie. Vyrába nerezové drezy a drezové kryty (ušľachtilá oceľ Nirosta). Pozrite sa, aké nerezové drezy vyrába Blanco dnes. V 60 rokoch spoločnosť Blanco nevyrába len drezy, ale aj fľaše na kvapalné plyny, nerezové vybavenie kuchýň, dokonca aj obklady vagónov.

Ušľachtilá oceľ sa stáva tiež dôležitou súčasťou architektúry. Spoločnosť Blanco sa stala dodávateľom nerezových obkladov na stavbu Thyssen-Haus.

1959 Blanco vyrába 100 000 kusov drezov z ušľachtilej ocele ročne a dáva prácu viac ako 500 zamestnancom. Rok na to umiera Heinrich Blanc a opraty úspešne preberá jeho syn Ing. Heinz Blanc. 2. septembra 1963 ide po páse miliónty drez. Podiel BLANCO na trhu v Nemecku tvorí takmer 50%.

Prvé dvojdrezy v Európe

Spektrum výrobkov sa rozširuje, Blanco začína vyrábať drezy pre obytné vozidlá, nádržky a vane na mlieko, dokonca aj svetelné a vlajkové stožiare. Heinrich Blanc spúšťa program vzdelávania dorastu, sám si vychováva ďalšiu generáciu zamestnancov. V druhej polovici 60 rokov Blanco otvára prvú výrobnú halu na výrobu nerezových dvojdrezov z jedného kusu v Európe. Tiež dochádza k systematickej výstavbe odbytných miest.

Brusel, Rakúsko, Švajčiarsko

Ing. Blanc má veľké plány, otvára dcérske spoločnosti po celej Európe: Bruseli, Rakúsku a Švajčiarsku. Začína vyrábať medicínsku techniku, potreby pre gastronómiu, kuchynské a stolné prístroje. 1972 sa spoločnosť mení na Komanditnú spoločnosť Blanc GmbH & Co. KG, vedenie obchodu preberá Blanc & Co.

Recesia a reorganizácia

Kríza pohonných hmôt a recesia vo výstavbe novostavieb viedla k nečakanému prepadu obratov. Spoločnosť Blanco na to reagovala štrukturálnymi zmenami v organizácii spoločnosti a prepúšťaním. 1976 dochádza ku koncentrácii na tri výrobné skupiny: Technika pre domácnosť, technika pre spoločné stravovanie a medicínu. Spoločnosti Blanco sa podarilo získať veľkú zákazku zo ZSSR a dostať sa z krízy.

80 rokov, rozvoj v kuchynskej technike, 20 miliónov predaných drezov

Blanco sa vyvíja a začína udávať trendy v kuchynskej technike. Drez sa stáva multifunkčným ťažiskom modernej kuchyne. Spoločnosť Blanco ponúka ako prvý výrobca zaujímavý dizajn a drezy z kompozitného materiálu Silacron. Môžete sa pozrieť aké kompozitné drezy sa vyrábajú v súčasnosti. Blanco nelení ani v oblasti gastronómie. V druhej polovici 80 rokov vyrába napríklad procesorom riadené nerezové chirurgické stoly a ďalšiu medicínsku techniku.

Blanco využíva zjednotenie Nemecka

Po zjednotení Nemecka zaznamenáva Blanco enormný nárast vo všetkých oblastiach svojho podnikania. Zvyšuje sa počet zamestnancov, firma otvára ďalšie predajné a školiace priestory. Začiatkom 90 rokov Blanco otvára halu na výrobu kompozitných drezov, začína predávať v Kanade a zakladá predajnú spoločnosť BLANCO AG. 1993 preberá vnuk zakladateľa firmy Frank Straub predsedníctvo vo vedení obchodu.

Škola Heinricha Blanca, ocenenie designu, nová linka na výrobu drezov

Koľko výrobcov drezu môže povedať, že po ich zakladateľovi je pomenovaná škola? Spoločnosť Blanco Áno, stalo sa tak pri 100 výročí narodenia Heinricha Blanca. Ocenenie prichádza aj za dizajn špeciálne tvarovaných nerezových operačných stolov. V závode Sulzfeld je uvedená do prevádzky výrobná linka na sériovú výrobu drezov z nerezovej ocele.

Víťazstvo Blanco drezov na súťažiach Inovácia designu 97, Výrobky roku 1998

Spoločnosť Blanco získala červený bod za najvyššiu kvalitu designu na prestížnej súťaži Inovácie designu. Ocenený bol granitový drez pre domácnosť BLANCOLUNA. Odborné združenie Konzumný tovar z umelej hmoty oceňuje granitový drez BLANCODELTA cenou Výrobok roku 1998.

Najmodernejšia linka na lisovanie drezov

V 99 roku Blanco investuje 20 miliónov mariek do stavby zreťazenej lisovacej linky v Sulzfelde. Vzniká tak celosvetovo najmodernejšie centrum na výrobu drezov z nerezu. Súčasne prebieha rekonštrukcia Informačného centra v Oberderdingene. V rovnakom čase sa Blanco investuje aj v ďalekej Indii. V rovnakom roku tiež uzrie svetlo sveta prvý drez s posúvacou doskou z bezpečnostného skla.

Rok 2001: drezy Axen, novinky v gastro, a prvé keramické drezy od Blanco

Blanco predstavuje novú generáciu drezov pod názvom AXEN. Tieto drezy si čoskoro získavajú popularitu po celom svete. Firma predstavuje tiež niekoľko noviniek do gastronómie ako indukčnú základňu na ohrievanie jedál. Po úspechu s nerezovými a granitovými drezami sa Blanco rozhodol vstúpiť na cestu výroby keramických drezov. V Sulzfelde začína výrobu prvá výrobná linka, ktorá vyrába drezy iba pre americký trh.

Otvorenie múzea priemyselnej histórie

V roku 2002 sa v Oberderdingene otvára dom Aschinger, ktorý je venovaný trom významným podnikateľom, Aschingerovi, Fisherovi a Blancovi. V tomto dome nájdeme múzeum priemyselnej histórie. Odborné združenie pre konzumný tovar z umelej hmoty vyznamenáva drezy BLANCOAXIA 6 S ako výrobok roku 2002.

cena IF-Award, nové drezy ChromoDur® a SILGRANIT®PuraDur®

Spoločnosť vyhráva ďalšiu cenu za dizajn pre BLANCOSELECT BOTTOM: IF-Award 2003. Blanco predstavuje svetu nové drezové materiály ChromoDur® a SILGRANIT®PuraDur®. Tieto nové materiály menia merítka pri drezoch s nenáročnou údržbou. V súčasnosti používa na výrobu granitových drezov Blanco už druhú verziu tohto materiálu - SILGRANIT®PuraDur® II

Nová výrobná hala v Čechách nová značka SteelArt

Blanco otvára v roku 2005 novú výrobnú halu v Českej republike. V rovnakom roku otvára reprezentačné kancelárie v Šangaji a Číne. Dochádza k zavedeniu novej sub značky Blanco SteelArt. BLANCO SteelArt začína vyrábať umývadlá z ušľachtilej ocele s polomerom 10mm. V rovnakom roku sa Blanco prvýkrát zúčastňuje veľtrhu v Moskve. Začína z granitu vyrábať aj podstavce pod umývadlá.

Blanco v roku 2006 - 40 miliónov vyrobených drezov!

Ako je na tom Blanco v súčasnosti?

V súčasnosti sa spoločnosť Blanco špecializuje na výrobu zariadení na prípravu a distribúciu stravy hromadnom stravovaní, výrobu medicínskeho zariadenia, a samozrejme výrobou drezov. Najväčší podiel na jej odbyte tvoria drezy pre domácnosť (65%) zamestnáva vyše 1200 zamestnancov a vyrobí 1,2 milióna drezov ročne.

POZRITE SA NA PONUKU BLANCO DREZOV