DOPRAVA ZADARMO
nad 120,00 €
SME DOVOZCOVIA
rýchle dodanie
0944 012 080
Po-Pá: 8:00-15:30

Košík

Ako správne uvoľniť upchatý odpad? Máme pre vás 5 jednoduchých spôsobov

Pokiaľ máte pocit, že voda z drezu prípadne z umývadla v kúpeľni neodteká, môže ísť o zanesený odpad. Nemusíte sa obávať, volať inštalatéra nebude nutné. Máme pre vás jednoduché kroky, ktoré zvládnete. Vyskúšajte jednu z piatich metód, ako uvoľniť odpad v umývadle alebo v kuchynskom dreze:

Jedlá sóda a ocot

Na túto metódu narazíte na internete asi najčastejšie. Jedná sa o osvedčenú metódu jedlej sódy a octu. Jednoduchý a jednoduchý spôsob bez použitia chemikálií.

Stačí zmiešať jedlú sódu a ocot na vytvorenie mierne šumivého roztoku. Túto zmes ihneď nalejte do odtoku. Toto šumivé pôsobenie účinne odstráni zanesenú špinu v odtoku. Roztok takto nechajte cca hodinu pôsobiť a následne vypláchnite horúcou vodou. Tým odstránite aj väčšie upchatie. V niektorých prípadoch je nutné celý postup zopakovať.

1. Jedlá soda a ocet.jpg

Jedlá sóda a soľ

Máte radi jednoduché riešenia, ktoré využívajú produkty, ktoré máte určite doma. Odporúčame vyskúšať účinné riešenie - jedlú sódu a soľ.

V miske zmiešajte 1/2 šálky jedlej sódy a 1/2 šálky soli. Túto zmes nalejte do odtoku a nechajte pôsobiť cca 15 min. Potom nalejte teplú vodu do odtoku. Kombinácia teplej / vriacej vody, jedlej sódy a soli spôsobí chemickú reakciu v odtoku. Tým sa uvoľní odtok.

2. Jedlá soda a sůl.jpg

Vriaca voda

V niektorých prípadoch je riešenie veľmi jednoduché a stačí do odtoku naliať vriacu vodu. Toto riešenie odporúčame napr. na uvoľnenie umývadla v kúpeľni, ktoré môže byť blokované zvyškami mydiel. Tento postup môžete opakovať aj viackrát.

3. Vroucí voda.jpg

Klasický zvon

V niektorých prípadoch bude potrebné použiť silu a vyvinúť tlak. Upchatý drez naplňte horúcou vodou, kým nebude z polovice plný. Potom umiestnite zvon do drezu a prerušovane ho stláčajte niekoľkokrát za sebou.

4. Zvon.jpg

Inštalatérska pružina

Inštalatérska pružina slúži na odstránenie väčších usadenín. Pružina môže byť pretiahnutá odtokom až do miesta zablokovania, môžete použiť rukoväť na uvoľnenie špiny a vytiahnuť ju z odtoku.

5. had.jpg

Pokiaľ žiadna z týchto jednoduchých metód nefunguje, bude potrebné zavolať inštalatéra. Môže ísť o väčší problém...