DOPRAVA ZADARMO
nad 120,00 €
SME DOVOZCOVIA
rýchle dodanie
0944 012 080
Po-Pá: 8:00-15:30

Košík

Vyberáme rohový kuchynský drez

Rohové drezy sú zaujímavé nielen svojim netradičným prevedením . Hodí sa ako do malej štvorcovej kuchyne, kde skvele využijú priestor, tak aj do kuchýň priestranných, kde sa stanú dominantou, ktorá každého zaujme. Snáď jedinou nevýhodou rohového drezu môže byť, že pri ňom v jednej chvíli nemôžu pracovať dvaja ľudia.

Ako vybrať

Pri výbere rohového drezu platia podobné pravidlá ako pri výbere akéhokoľvek iného drezu. Voľba materiálu je len na vás, každý má svoje výhody a nevýhody a špecifické vlastnosti (prečítajte si viac informácií o materiáloch).

Pamätajte, že riad sa vám bude umývať dobre iba v dostatočne hlbokom dreze , za minimálnu hĺbku pre pohodlné používanie sa dá považovať 17 cm.

Pre pohodlné používanie rohových drezov odporúčame voliť kuchynské batérie s výsuvnou sprškou .

Rohové drezy sú spravidla s hornou montážou , vhodné do skrinky s minimálnou šírkou 90 cm . Pri návrhu kuchyne je dobré zvážiť umiestnenie ďalších spotrebičov, ako je napríklad umývačka riadu (otvorené dvierka by nám mohli zablokovať v rohu).

Vzhľadom na to, že obstaranie rohového drezu môže byť nákladnejšou záležitosťou, je dobré pri výbere zvažovať aj dĺžku záruky .

Rohový drez do malej kuchyne

V malej štvorcovej kuchyni môžete vďaka rohovému drezu ideálne využiť inak ťažko využiteľný roh a ušetriť tak miesto napríklad pre väčšiu pracovnú plochu. Vhodným kandidátom je napríklad štýlovo čistý granitový drez Aquasanita Papillon 945.10ER . Drez má k dispozícii priestrannú vaničku s dostatočnej hĺbkou 19 cm a druhou vaničkou. Takto veľkorysé plochy by sme pritom v malej kuchyni pri použití štandardného drezu len ťažko dosiahli.

download.jpg

Rohové drezy do veľkej priestrannej kuchyne

Vo veľkej kuchyni sa stane umývacie centrum vybavené rohovým drezom stredobodom pozornosti vašich návštev. Navyše môžete získať oveľa väčšiu plochu na pohodlné umývanie a manipuláciu s riadom.

Rohový drez v tvare L

Trendom na slovenskom trhu boriace všetky zaužívané stereotypy je drez Luisina EVIER 840.20ER . Ponúka hneď dve plnohodnotné veľké vaničky a rovnako veľký odkvap. EVIER je vyrobený z kvalitného granitu, a je naň poskytovaná záruka 10 rokov. K dispozícii je v čiernej a bielej farbe s hladkou povrchovou úpravou.

Novinkou na slovenskom trhu sú rohové keramické drezy

Európska prémiová značka Villeroy & Boch rozšírila svoj sortiment o exkluzívne rohové drezy. Jedným z mála modulových rohových drezov je drez Monumentum 610.10R . Ktorý pôsobí elegantným dojmom. Skvele zapadne napr. do vintage štýlu, rustikálneho štýlu a pod.

Ďalšou horúcou novinkou na trhu je keramický rohový drez Solo Corner 1075R so širokou škálou funkcií - zároveň je ideálnou voľbou do menších kuchýň. Drez predstavuje praktickosť a štyri funkčné oblasti (drez disponuje hlavnou komorou, druhou menšou vaničkou, odkvapovou plochou a malou vaničkou so sitkom).