DOPRAVA ZADARMO
nad 120,00 €
SME DOVOZCOVIA
rýchle dodanie
0944 012 080
Po-Pá: 8:00-15:30

Košík

Montáž, plnenie a údržba dávkovačov na saponát

Návod na použitie sa líši podľa typu dávkovača (na priskrutkovanie a na zapustenie). Po vybalení z krabice skontrolujte, či nie je dávkovač poškodený.

Montáž dávkovačov do steny (na priskrutkovanie)

Dávkovače sa montujú priskrutkovaním na stenu na zvolené miesto. Na priskrutkovanie použite pribalené hmoždinky a skrutky. Veľmi jednoduchá a rýchla montáž.

Montáž dávkovačov na zapustenie

Inštalujú sa buď do predpripravených otvorov v dreze, alebo pracovnej dosky. Pokiaľ nie je otvor v dreze pripravený, je možné ho vyvŕtať alebo vyrezať. Pri granitovom dreze použite vrták s diamantovou korunkou vhodnou na vŕtanie do kameňa, obkladov atď., pri nerezovom dreze špeciálny lis alebo vrták do nerezu. Používajte vždy vŕtačku bez príklepu! Veľkosť otvoru zodpovedá priemeru od 25mm do 35mm. Dávkovač rozskrutkujte, pumpičku vsaďte do otvoru zhora, nádobku zdola, a zaskrutkujte späť. Dávkovač musí k drezu pevne priliehať.

Ako a čím je možné naplniť dávkovač?

Dávkovače je možné plniť rôznymi druhmi náplní, podľa spôsobu použitia – umývacím prostriedkom, saponátom, mydlom, sprchovým gélom, telovým mliekom, olejčekom a podobne. Neodporúčame plniť tuhými, hutnými tekutinami, chemikáliami, abrazívnymi prostriedkami atď., ktoré by mohli viesť k upchatiu dávkovača alebo k poškodeniu materiálu.

Plnenie vykonáte vysunutím hlavice pumpičky z nádobky nalejte do nádržky pripravený prostriedok a hlavicu znovu nasaďte.

Nie je nutné si pri každom plnení ľahať pod drez, alebo pracovnú dosku a skrutkovať plastovou nádobou.

Údržba dávkovača

Dávkovače nevyžadujú žiadnu špeciálnu údržbu. Pri dennom užívaní stačí utrieť handričkou. Podľa potreby nádobku aj pumpičku umyte v teplej vode s prímesou bežného saponátu. Spodnú časť trubičky/hadičky je vhodné z času na čas ponoriť do teplej vody. Pípou viackrát natiahnite vodu, čím vyčistíte možnú usadeninu vo vnútri trubičky, zvlášť ak používate pumpičku na dávkovanie krému. Na čistenie nepoužívajte drsných materiálov (drôtenka a pod.) a agresívne chemikálie, ktoré by mohli povrch poškodiť. Aby ste predchádzali opotrebovaniu tesnenia, je vhodné riediť saponát vodou v pomere 1:1.