DOPRAVA ZADARMO
nad 120,00 €
SME DOVOZCOVIA
rýchle dodanie
0944 012 080
Po-Pá: 8:00-15:30

Košík

Základné tipy na udržanie krásy granitového drezu

Granitové drezy sú stále populárnejšou voľbou pre mnoho domácností vďaka svojej odolnosti, estetickému vzhľadu a jednoduchej údržbe. Aby váš granitový drez zostal krásny a funkčný po dlhú dobu, je dôležité poskytnúť mu správnu starostlivosť. V tomto článku vám prinášame niekoľko základných tipov, ako sa správne starať o granitový drez.

Pravidelné čistenie

Pravidelné čistenie granitového drezu je kľúčové na udržanie jeho vzhľadu. Používajte mäkkú hubku alebo handričku s jemným čistiacim prostriedkom vhodný pre granitový povrch. Vyvarujte sa použitiu drsných abrazívnych čistidiel alebo hubiek, ktoré by mohli povrch drezu poškriabať.

čištění granitového dřezu.jpg

Prevencia proti škvrnám

Granitové drezy sú relatívne odolné voči škvrnám, ale napriek tomu je vhodné prijať vhodné preventívne opatrenia. Predovšetkým je potrebné zabrániť dlhodobému pôsobeniu potravín, farbív a silných chemikálií na povrchu drezu (ako je napr. červená repa, mrkva, kávový lógr a pod.). Pokiaľ na dreze zostane škvrna, je dôležité ju čo najskôr odstrániť.

Ochrana pred poškriabaním

Aby ste zabránili poškriabaniu granitového drezu, je dôležité dodržiavať niekoľko opatrení. Používajte mäkké alebo gumové podložky pri umývaní riadu, aby ste minimalizovali riziko poškriabania povrchu drezu. Vyhnite sa tiež používaniu hrubých kovových alebo oceľových hubiek. Pri manipulácii s riadom alebo príbormi buďte opatrní a snažte sa minimalizovať pády a nárazy. Menšie škrabance a ryhy je možné odstrániť drsnou stranou hubky a následne zaleštiť minerálnym olejom.

Pravidelná údržba

Okrem pravidelného čistenia je vhodné vykonávať pravidelnú údržbu granitového drezu. Po každom použití drez opláchnite. Drez môžete ošetrovať špeciálnymi produktmi určenými pre granitové povrchy, ktoré pomôžu udržať jeho lesk a odolnosť. Pravidelne nanášajte ochranný prostriedok a následne ho jemne vyleštite.

čištění granitového dřezu 1.jpg

Záver

Granitové drezy sú skvelou voľbou pre vašu kuchyňu vďaka svojej odolnosti a estetickému vzhľadu. Dodržiavaním správnej starostlivosti a údržby môžete udržať váš granitový drez v dobrom stave po dlhú dobu. Pravidelné čistenie, prevencia proti škvrnám, ochrana pred poškriabaním a pravidelná údržba sú kľúčovými krokmi, ktoré vám pomôžu udržať váš drez krásny a funkčný.