DOPRAVA ZADARMO
nad 120,00 €
SME DOVOZCOVIA
rýchle dodanie
0944 012 080
Po-Pá: 8:00-15:30

Košík

Kuchynské trendy na rok 2023

Už dávno odzvonilo časom, keď bola kuchyňa samostatná oddelená miestnosť, kde sa iba varilo. Dnes je kuchyňa hlavným dejiskom domova, často je prepojená s jedálňou a obývacou izbou. Kuchyňa predstavuje „srdce domova“. Stretávame sa tu s priateľmi a rodinou pri dobrom jedle, pracujeme, odpočívame.

A čo je trendom roku 2023 v oblasti kuchýň?

Predovšetkým funkčnosť rafinovane prepojená s odpočinkom. Prekvapivé a odvážne farby. Najžiadanejším trendom roku 2023 bude bezpochyby industriálny štýl, kde budú dominovať doplnky prevažne v zlatej a medenej farbe. Populárna bude aj matný chróm. Zlaté prvky a detaily ako je napríklad kuchynský drez, batéria, úchytky bude v kombinácii so šedou a čiernou vyzerať luxusne. Tento štýl sa nesie v znamení pôžitkárstva a nádychu bohatstva.

Zlatá kuchynská batéria bude jedinečným skvostom vo vašej kuchyni. Skvele vynikne v kombinácii s čiernym alebo bielym drezom. Doplnky zlaté boli doposiaľ využívané predovšetkým v retro ladených interiéroch, teraz nachádzajú svoje uplatnenie v moderných a rustikálnych. V správnej kombinácii vyvolá exkluzívny dojem.

fotka na blog + do clanku.jpg

Poznáte štýl Japandi?
Jedná sa o novinku posledných rokov - kombinuje nenápadnú japonskú estetiku s komfortom škandinávskeho štýlu. Ich spoločným znakom je minimalizmus. Skvele do tohto štýlu zapadnú doplnky v bielej alebo čiernej farbe. Neutrálne farby, ktoré sa dajú jednoducho kombinovať.

Biela farba v kuchyni je stále veľmi nadčasová a žiadaná. Je ľahko kombinovateľná. Opticky zväčšuje priestor. Biele keramické drezy budú stále trendy.

Čierna kuchyňa? Áno, aj to je trendom roku 2023. Doplnky v čiernej farbe ako je drez, kuchynská batéria či dávkovač na jar dodajú priestoru šmrnc. Dajú sa ľahko kombinovať s ostatnými spotrebičmi ako je napríklad čierna varná kanvica, hriankovač alebo kávovar.

Skvele bude v kuchyni fungovať kontrast . Kombinácia čiernej kuchynskej batérie a bieleho drezu je nadčasová a moderná. Celok pôsobí luxusne a elegantne. Pokiaľ chcete, aby čierna batéria bola hlavným bodom kuchyne zvoľte ostatné doplnky v tlmených farbách.

carneo ostruvek.JPG