DOPRAVA ZADARMO
nad 120,00 €
SME DOVOZCOVIA
rýchle dodanie
0944 012 080
Po-Pá: 8:00-15:30

Košík

Ako na drobné opravy granitových drezov?

Oprava granitového drezu môže byť vykonaná pomocou špeciálneho lepidla alebo živice, ktoré sa používajú na opravy kameňa. Nasledujte tento postup:

  • Vyčistite drez: Pred začatím opravy dôkladne vyčistite oblasť okolo poškodenia. Použite mydlovú vodu alebo špeciálny čistiaci prostriedok určený pre granit a potom oblasť dôkladne opláchnite a osušte.
  • Zakúpte lepidlo alebo živicu: Na opravu granitového drezu budete potrebovať špeciálne lepidlo alebo živicu určenú na opravy kameňa, ako je napríklad epoxidová živica. Tieto produkty je možné zakúpiť v predajniach so stavebninami alebo online.
  • Pripravte lepidlo alebo živicu: Postupujte podľa pokynov výrobcu pri miešaní lepidla alebo živice. Uistite sa, že zmes je dôkladne premiešaná a homogénna. Do dvojzložkového lepidla/tmelu vmiešajte prach z úlomku drezu. Pokiaľ nemáte úlomok drezu, kontaktujte najlepšie výrobcu drezu o tzv. vzorkovník štvorček daného drezu.
  • Aplikujte lepidlo alebo živicu: Aplikujte zmes lepidla alebo živice do poškodenej oblasti pomocou malej špachtle alebo plastového noža. Vyplňte poškodenú oblasť a dajte pozor, aby ste nedali viac ako je potrebné.
  • Nechajte lepidlo alebo živicu stuhnúť: Nechajte lepidlo alebo živicu stuhnúť podľa pokynov výrobcu. Tento proces môže trvať niekoľko hodín až niekoľko dní, v závislosti od použitého produktu a teploty prostredia.
  • Vyhladenie povrchu: Akonáhle lepidlo alebo živica stuhne, použite jemný brúsny papier na jemné brúsenie prebytočného materiálu, kým nebude povrch hladký a rovný s okolitým granitom. Môžete použiť napr. jemný šmirgľový papier a následne dobrúsiť Cifom a brúsnou stranou hubky na riad. Dávajte pozor, aby ste nebrúsili príliš hlboko a nepoškodili okolitý povrch drezu.
  • Vyčistite drez: Po dokončení opravy dôkladne očistite drez mydlovou vodou alebo čistiacim prostriedkom určeným pre granit a potom oblasť dôkladne opláchnite a osušte.

Aj keď oprava granitového drezu nemusí byť dokonalá, môže obnoviť jeho funkčnosť a estetiku, čo predlžuje životnosť drezu a udržuje vašu kuchyňu atraktívnu a použiteľnú.

Späť