DOPRAVA ZADARMO
nad 120,00 €
SME DOVOZCOVIA
rýchle dodanie
0944 012 080
Po-Pá: 8:00-15:30

Košík

Granitové drezy

Len málo vecí je tak odolných a stálych ako kameň. Granitové drezy majú vzhľad a vlastnosti prírodného kameňa.

Vedeli ste, že granit je druhé meno pre žulu?

Väčšinu objemu granitového drezu tvorí prírodný kameň - kremeň a žula. Ďalšou dôležitou prímesou sú spojivá.

Do spojiva sa pridávajú farbivá, vďaka ktorým sú granitové drezy dostupné vo veľkom množstve farieb.

Granitový drez vám umožní mať celú kuchyňu v jednom odtieni alebo farbe.

E-SHOP GRANITOVÉ DREZY

Vlastnosti drezov vyrobených z granitu

Granitové drezy sú veľmi odolné a trvanlivé. Granitové umývacie centrum sa stane stredom vašej kuchyne.

Drez vyrobený z granitu je homogénny v celom svojom objeme, jeho tvrdosť je na všetkých miestach rovnaká. Pokiaľ sa rozhodnete pre granitový drez, je potrebné počítať s jeho väčšou hmotnosťou. Pre predstavu, bežný granitový môže vážiť medzi 13-16kg.

Tenké nerezové drezy vydávajú pri používaní množstvo nepríjemného hluku. To pri granitovom dreze práve vďaka jeho hmotnosti nehrozí. V tomto smere konkurujú granitu drezy z nerezu s dostatočnou šírkou, alebo keramiky, ktoré sú pri používaní tiež veľmi tiché.

Granit je ťažké poškriabať. Prípadné škrabance nie sú vďaka štruktúre povrchu ľahko viditeľné.

Drezy z granitu sú veľmi pevné, spadnutie riadu pri bežnom používaní by nemalo granitový drez akokoľvek poškodiť.

Posúvanie ťažkých hrncov a panvíc môže zanechať na povrchu drezu stopy. Väčšinou ich však ľahko odstránite napríklad pomocou jemného čistiaceho piesku.

Ako vybrať správny granitový drez?

Tak ako pri ostatných drezoch vyberajte tak, aby mal drez dostatočnú hĺbku. Oceníte to pri umývaní väčších kusov riadu a nebudete musieť neustále utierať linku od kvapiek vody. Vyberte si takú farbu ktorá vám bude ladiť so zvyškom kuchyne.

Nie je granit ako granit

Dajte si pozor na to, aby bol váš nový drez vyrobený skutočne z granitu, a nie len z plastu s povrchovou úpravou, ktorá sa ako granit iba tvári. Plastové drezy majú svoje prednosti, ale nie je možné tieto dva typy drezov zamieňať.

Typy granitových drezov

  • Granitové jednodrezy - Sú vhodné do malých bytov a garsónok, prípadne do kancelárie. Jeho veľkosť je dostatočná pokiaľ používate umývačku.
  • Granitové jednodrezy s prídavnou vaničkou – Vaničku môžete použiť pri rozmrazovaní potravín a odkvapkávaní hrncov.
  • Granitové jednodrez s odkvapom – Odkvap môžete používať namiesto odkvapkávača riadu. Ďalšie využitie nájde pri rozmrazovaní potravín.
  • Granitové drezy s vaničkou a odkvapom - Kombinácia oboch predchádzajúcich typov drezov. Výhodné predovšetkým do väčších kuchýň.
  • Granitové dvojdrezy - Dve rovnocenné vane oceníte zakaždým pri väčšom množstve špinavého riadu. Alebo môžete v jednom dreze umývať av druhom rozmrazovať, alebo zlievať vodu z cestovín.
  • Granitové dvojdrezy s odkvapom - Výhody dvoch drezov a ešte možnosť odkvapkávať riadu alebo rozmrazovať. Veľmi vhodné do veľkých kuchýň a pre časté používanie.
  • Rohové drezy z granitu - Ak máte v kuchyni málo miesta mohli by vás zaujímať rohový drez. Je to netradičné riešenie ktoré oceníte aj v atypických kuchyniach.

Granitové drezy od rôznych výrobcov

Aquasanita

Spoločnosť Aquasanita je jednou z najznámejších výrobcov granitových drezov na trhu. Viac ako 80% svojich produktov vyváža do viac ako 30 krajín sveta. Drezy Aquasanita spĺňajú najnáročnejšie požiadavky na spracovanie a kvalitu prevedenia.

Drezy Aquasanita sú vyrobené z veľmi kvalitného umelého žlčového materiálu SILISCANA , jedná sa o žulu tretej generácie, ktorá sa vyznačuje pevnosťou a trvanlivosťou.

E-SHOP S DREZAMI AQUASANITA

Axis

Axis Kitchen je európska značka kuchynského vybavenia, ktorá sa špecifikuje na výrobu a predaj kvalitných žulových drezov. Spoločnosť patrí medzi špičky na trhu v segmente drezov a kuchynských batérií. Produkty sa vyznačujú atraktívnym dizajnom a vysokou kvalitou spracovania.

E-SHOP S DREZAMI AXIS

VILLEROY & BOCH

Prestížna nemecká firma Villeroy & Boch uviedla na trh svoju jedinečnú originálnu kolekciu granitových drezov, ktoré spĺňajú najnáročnejšie priania zákazníkov praktickosťou aj designom. Granitový drez je vyrobený z 85% kremeňa, čo dáva drezu veľmi prirodzený vzhľad a poskytuje maximálnu kvalitu a trvanlivosť. Medzi hlavné výhody patrí vynikajúca odolnosť proti nárazu, poškriabaniu a vysokým teplotám.

E-SHOP S DREZY VILLEROY & BOCH

Deante

Firma Deante je špičkou na trhu v oblasti výroby granitových, nerezových alebo keramických drezov. Spoločnosť Deante je na trhu viac ako 30 rokov, predstavuje teda záruku kvality. Výrobky značky Deante sú tzv. ProEco, to znamená, že sú pri výrobe využívané výhradne prírodné materiály a Eco obaly. Deante je Poľská značka, ktorá predstavuje synonymum pre vysoko kvalitné produkty určené do kúpeľní a kuchýň. Firma DEANTE bola ocenená titulom „Business Fair Play“, „Business Gazelle“ titulom SPOĽAHLIVÝ PARTNER a je vlastníkom certifikátu kvality ISO 9001:2000.​

E-SHOP S DREZAMI DEANTE

Granisil

Za názvom Granisil sa ukrývajú vysoko kvalitné produkty najmä do kuchýň a od roku 2018 aj výrobky určené do kúpeľní. Poľský výrobca. Granitové drezy sú vyrobené z 80% žulového kameniva a 20% vybraných polyester-akrylátových živíc. Každý takto vyrobený drez spĺňa hygienický atest a taktiež bol testovaný v certifikovaných laboratóriách.

E-SHOP S DREZAMI GRANISIL

Luisina

Jednou z najznámejších značiek na trhu v oblasti kuchýň a drezov je firma Luisina - rodinná spoločnosť založená v roku 1989. Už od svojich počiatkov je špecialistom najmä na drezy a batérie, v priebehu rokov sa rozvíjala a rozširovala svoju ponuku, aby poskytla to najlepšie vybavenie v oblasti kuchýň na trhu.

E-SHOP S DREZAMI LUISINA

Reginox

Holandský výrobca drezov Reginox ponúka veľmi kvalitné granitové drezy. Drezy sú z granitu (80% drvený mramor, kvalitné farbivá a živice). Granit má vďaka svojej prírodnej podstate skvelé mechanické vlastnosti.

E-SHOP S DREZAMI REGINOX

Druhy granitu od rôznych výrobcov

Silgranit, Silgranit II

Silgranit II je kamene hodvábny, mimoriadne nepriepustný a odolný granit. Je odolný voči teplotám do 280°C. Pôvodným autorom Silgranitu je spoločnosť Schock. Blanco od neho odkúpilo licenciu (1984). Blanco ďalej upravovalo a menilo receptúru Silgranitu až sme sa dočkali novej, vylepšenej verzie, Silgranit II.

Fragranit DuraKleen® PLUS + Sanitized®

Zloženie Fragranitu je 80% žuly a 20% akrylátovej polymérovej živice. Krátkodobo odoláva teplote do 280 °C. Je odolný voči škvrnám, zachytávaniu nečistôt a poškriabaniu. Franke inovoval povrch svojho granitu pomocou povrchovej vrstvy Sanitized®, ktorá pomáha udržovať povrch drezu hygienicky čistý a chráni ho pred mikróbmi a baktériami. Fragranit DuraKleen ® PLUS + Sanitized ®.

Algranit

Kompozitný materiál od spoločnosti Alveus. Je príjemný na dotyk a má štruktúrovanú štruktúru. Vyrába sa v desiatich rôznych farbách. Tri z nich navyše obsahujú jemné trblietky, ktoré pôsobia moderným dojmom.

Cristalite +

Spoločnosť Shock začala s výrobou granitových drezov ako prvá. Dnes táto spoločnosť drží na svoje granitové materiály viac ako 90 patentov! Cristalite+ je vyrobený špeciálne tak, aby neobsahoval mikroskopické medzery medzi jednotlivými zrnkami žuly. Vďaka tomu je tento granit jeden z najľahších na údržbu.

Cristadur

Premiový materiál vyvinutý spoločnosťou Shock špeciálne na použitie v kuchyniach. Červené víno, káva a ďalšie potraviny obsahujúce výrazné farebné pigmenty sa od Cristaduru odrážajú a nezanechávajú po sebe škvrny. Všetky drezy z granitu sú vysoko hygienické, ale len na Cristadura nemá šancu prežiť cez 95% baktérií.

Čistenie granitového drezu

Vďaka jedinečným vlastnostiam použitého materiálu sa na povrchu granitových drezov neusadzujú nečistoty a nezostávajú na ňom ani viditeľné škvrny po zaschnutých kvapkách vody. Údržba granitových drezov je veľmi jednoduchá a nenáročná.

Pred prvým použitím

Drez utrite handričkou namočenou do malého množstva rastlinného oleja. Po utretí opláchnite a utrite dosucha.

Tento postup vždy po niekoľkých mesiacoch zopakujte.

Po každom použití

Odporúčame umyť drez teplou vodou s prídavkom bežného saponátu. V prípade väčšieho znečistenia môžete použiť tekutý čistiaci prostriedok. Povrch potom utrite jemnou handričkou.

Škvrny a usadeniny na granite

Škvrny od kávy, čaju, džúsov a podobných zafarbujúcich tekutín by mali byť odstránené čo najskôr. Na drezoch tmavých farieb sa môžu objavovať vápenité usadeniny, predovšetkým, keď máte tvrdú vodu. Môžete ju odstrániť použitím zriedenej kyseliny octovej v pomere jedna časť octu a tri časti vody. Pokiaľ si neviete rady s trvalejšími škvrnami v dreze, využite ponuku čistiacich prostriedku na granitové drezy.

Ako sa vyrába granitový drez

Na začiatku všetkého je kameň. Môže sa jednať o žulu (podľa ktorej sa granitové drezy volajú) prípadne ďalšie nerasty vychádzajúce z kremeňa. Toto kamenivo sa vo forme kremenného piesku mieša so spojivom a farbivami. Bežne sa používa 80% kameniva a 20% spojiva s farbivami. Farbivá môžu zásadne zmeniť výsledný dojem z drezu, podčiarkujú prirodzenú farbu kameňa.

Zmes kameniva spojiva a farbiva sa naleje do formy a potom sa čaká na jej vytvrdnutie. Podľa použitého spojiva sa používajú rôzne formy na odlievanie drezu. Drezy vyrobené z akrylátu sa odlievajú do kovových foriem. Polyesterové drezy sa odlievajú do plastových foriem. Vysoké vstupné náklady pri zaobstaraní formy a zložitejší technologický postup výroby určuje vyššiu cenu akrylových drezov.

E-SHOP GRANITOVÉ DREZY