DOPRAVA ZADARMO
nad 120,00 €
SME DOVOZCOVIA
rýchle dodanie
0944 012 080
Po-Pá: 8:00-15:30

Košík

Rôzne montáže drezu

Pri výbere kuchynského drezu musíte mať jasno, akým spôsobom sa bude do pracovnej dosky montovať. Existuje niekoľko variantov pre jeho usadenie, pri ktorých významnú úlohu zohráva aj materiál pracovnej dosky. Keď to u drevenej, alebo laminátovej dosky je vhodné voliť drez s vrchnou, celoplošnou, alebo presahovou a modulovou montážou, u kameninovej a mramorovej dosky máte možnosť voľby zo všetkých variantov.

horná montáž drezu

Tradičný a najčastejšie používaný typ montáže sa zhora do akejkoľvek pracovnej dosky. K správnemu otvoru dospejete, keď výrez pre drez vykonáte obkreslením drezu a ubratím 1 cm z každej obvodovej strany. Potom sa drez podľa potreby zasilikónuje a pritiahne úchytkami.

E-SHOP DREZY S HORNOU MONTÁŽOU

Spodná montáž drezu

V súčasnosti veľmi obľúbený a využívaný v moderných kuchyniach, najmä v pracovných doskách z prírodného kameňa, mramoru, kompozitných materiálov alebo skla. Okraj drezu sa zapečatí tesniacim materiálom, lem drezu tak tvorí pracovná doska a uchytí sa zospodu špeciálnymi montážnymi úchytkami. Drez so spodnou montážou neodporúčame inštalovať do drevenej a laminátovej dosky, kde by vplyvom častého kontaktu okraja dosky s vodou došlo k jej poškodeniu.

E-SHOP DREZY SPODNÁ MONTÁŽ

Integrovaná montáž drezu

Ide o montáž do roviny, ktorá je vhodná pre pracovné dosky z prírodného kameňa či kompozitných materiálov, do ktorých sa zhora do drážky zapustí horný lem drezu. Okraj drezu nadväzuje na pracovnú dosku, preto musí byť otvor presne vyrezaný. Podobne ako pri spodnom osadení, odporúčame tento druh montáže nevyužívať pri drevených doskách, kde by mohlo dôjsť k poškodeniu a napučaniu dosky.

Presahová montáž drezu

Typ hornej montáže pre všetky druhy pracovných dosiek, kedy horný lem drezu tvorí na doske len nepatrný presah (vysoký iba hrúbkou materiálu plechu). Celkový dojem je nanajvýš estetický a elegantný.

Celoplošná montáž drezu

Dnes už málo využívaná celoplošná montáž je založená na usadení drezov na korpus skrinky. Hrúbka a hĺbka drezu je rovnaká ako pri pracovnej doske, drez nadväzuje na pracovnú dosku.

modulová montáž drezu

Modulový drez sa osadzuje priamo na skrinku. V prevažnej miere ide o ťažké keramické drezy, spodná skrinka by preto mala uniesť váhu cca 50kg. Ideálne je použitie kameninovej pracovnej dosky s modulovým variantom drezov, kedy drez je umiestnený pod hrúbku dosky. V prípade, že máte drevenú dosku, odporúčame umiestniť drez s presahom nad dosku a zabezpečiť hrany silikónom proti prípadnému poškodeniu vodou.

E-SHOP S MODULOVÝMI DREZMI