DOPRAVA ZADARMO
nad 120,00 €
SME DOVOZCOVIA
rýchle dodanie
0944 012 080
Po-Pá: 8:00-15:30

Košík

Šírka kuchynských skriniek

Drez do novej kuchyne

Spolu s plánovaním novej kuchyne, je potrebné vyberať aj kuchynské vybavenie a spotrebiče. Bude umývačka riadu voľne stojaca alebo zabudovaná, šírka 45cm alebo 60cm? Rovnako tak je to aj s ostatnými spotrebičmi a kuchynským drezom. Pred začatím výroby by sme mali mať spotrebiče a vybavenie vybrané, aby stolár mohol vyrobiť kuchyňu podľa vašich požiadaviek. V tomto ideálnom prípade si môžete vybrať drez podľa vašej predstavy a výrobca kuchyne ho zakomponuje do pripravovanej zostavy. Ako správne vyberať drez podľa typu, alebo orientáciu montáže sa dozviete spolu s ďalšími informáciami na našich stránkach. Pri hľadaní toho pravého drezu využite nášho sprievodcu výberom kuchynského drezu.

Drez do existujúcej kuchyne

V prípade, že vyberáte drez do už existujúcej kuchyne, budete limitovať veľkosť otvoru po minulom dreze (ak nemeníte aj kuchynskú dosku), veľkosťou spodných skriniek a rozmiestnením zabudovaných spotrebičov a šuplíkov. Preto niektorí výrobcovia u svojich drezov uvádzajú aj šírku spodnej skrinky, do ktorých ide ich drez namontovať, bez toho, aby sa museli vykonávať ďalšie úpravy na vedľajších spodných skrinkách.

Pokiaľ výrobca túto informáciu neuvádza, je potrebné zmerať alebo z nákresu zistiť, aká je šírka vaničky drezu, poprípade aj prídavné vaničky. Pokiaľ máte napr. šírku skrinky 45 cm a vedľajšie skrinky obsadené šuplíky, jedno drez s vaničkou, alebo dvojdrez do kuchynskej dosky nezasadíte. Pokiaľ je ale vedľajšia skrinka voľná (tj policová), je možné vhodnou úpravou bočníc väčší drez namontovať.

E-SHOP S DREZAMI