Šírka kuchynských skriniek

Šírka spodných skriniek pre kuchynský drez


Drez do novej kuchyne

Spolu s plánovaním novej kuchyne, je potrebné vybrať i kuchynské vybavenie a spotrebiče. Bude umývačka riadu voľne stojaca alebo zabudovaná, šírka 45cm alebo 60cm? Rovnako tak je to i s ostatnými spotrebičmi a kuchynským drezom.

Pred začatím výroby by ste mali mať spotrebiče a vybavenie vybrané, aby zhotovovateľ mohol vyrobiť kuchyňu podľa vašich požiadavkov. V tomto ideálnom prípade si môžete vybrať drez podľa vašej predstavy a výrobca kuchyne ho zakomponuje do pripravovanej zostavy.

Ako správne vyberať drez podľa typu alebo orientácie montáže sa dozviete spolu s ďalšími informáciami na našich stránkach. Pri hľadaní toho pravého drezu využijte nášho sprievodcu výberom kuchynského drezu.

Drez do už existujúcej kuchyne

V prípade, že vyberáte drez do už existujúcej kuchyne, budete limitovaný veľkosťou otvoru po minulom dreze (v prípade ak nemeníte i kuchynskú dosku), veľkosťou spodných skriniek a rozmiestnením zabudovaných spotrebičov a šuplíkov. Preto niektorí výrobcovia u svojich drezov uvádzajú i šírku spodnej skrinky, do ktorej sa dá ich drez namontovať bez toho, aby sme museli robiť ďalšie úpravy na vedľajších spodných skrinkách.

V prípade,že výrobca túto informáciu neuvádza, je potrebné zmerať, alebo z nákresu zistiť, aká je šírka vaničky drezu, poprípade i prídavnej vaničky. Pokiaľ máte napr. šírku skrinky 45cm a vedľajšia skrinka obsahuje šuplíky, jednodrez s vaničkou, alebo dvojdrez, do kuchynskej dosky nezasadíte. Pokiaľ je ale vedľajšia skrinka voľná (tj. policová), je možné väčší drez po vhodnej úprave bočníc namontovať.

Ukážky niektorých riešení umiestnenia kuchynského drezu do skriniek nájdete v externej fotogalérii venovanej drviču kuchynského odpadu.

Internetový obchod kuchynsky-drez.sk provozuje firma WELT SERVIS spol. s r.o. IČ: 25356275, DIČ: CZ25356275
se sídlem Třebovická 5046 / 59, 722 00 Ostrava - Třebovice.
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C vložka č. 9914.
Copyright ©2021 WELT SERVIS spol. s r.o. |DB0 0ms | Právní doložka