DOPRAVA ZADARMO
nad 120,00 €
SME DOVOZCOVIA
rýchle dodanie
0944 012 080
Po-Pá: 8:00-15:30

Košík

Drezový výpust, excentr a sifón

Drezový výpust a sifón je nevyhnutné príslušenstvo každého drezu. Toto príslušenstvo je spravidla dodávané ku každému drezu spolu s prepadom, odbočkou na umývačku riadu a packami na uchytenie drezu.

Excentrické ovládanie drezu - Exentr

Niektorí výrobcovia dodávajú sifón spolu s excentrickým ovládaním. Excentrické ovládanie je diaľkové ovládanie zatvárania výpuste cez koliesko, ktoré je umiestnené na ploche drezu. Z praktického hľadiska to znamená, že plný drez môžete vypustiť suchou cestou, jednoduchým otočením kolieska, namiesto nahmatávania výpuste v špinavej vode. Pred objednaním kuchynského drezu si overte, či je zhotovený otvor z výroby na umiestnenie excentrického ovládania. V prípade záujmu Vám ho zadarmo zhotovíme.

Veľkosť drezového otvoru

Čo sa týka veľkosti drezových otvorov výtokov; v dnešnej dobe sa najčastejšie môžete stretnúť s dvoma rozmermi: 9 a 5 cm. Podľa nášho názoru nemá cenu investovať do starších drezov s menšími otvormi. Štandardom je dnes väčší (9 cm) otvor, do ktorého je možné bez problémov nainštalovať napr. drvič kuchynského odpadu alebo výpust s nerezovým sitkom Donner Basket .