DOPRAVA ZADARMO
nad 120,00 €
SME DOVOZCOVIA
rýchle dodanie
0944 012 080
Po-Pá: 8:00-15:30

Košík

V podstate sa keramické drezy veľmi ľahko udržujú - ale stále existujú niektoré veci, ktoré by ste mali robiť pravidelne. Povrch keramických drezov je hladký, tvrdý a úplne uzavretý. To bráni prenikaniu nečistôt a tekutín do materiálu. Kvapaliny, ako napríklad voda a olej, veľmi ľahko stečie a netvoria škvrny.

Ako sa správne starať o keramický drez?

Máme pre vás tri základné kroky pre správnu starostlivosť o drez – každodenné čistenie, odstránenie škvŕn a prevencia proti poškriabaniu. Vďaka týmto krokom vám bude drez robiť radosť mnoho rokov.

Denné čistenie

Po každom použití je dôležité drez opláchnuť teplou vodou a utrieť mäkkou špongiou alebo handričkou. Týmto spôsobom odstránite prebytočné zvyšky potravín a zabránite ich usadzovaniu na povrchu drezu. Je tiež dobré použiť jemný čistiaci prostriedok na báze mydla alebo tekutého umývacieho prostriedku a utrieť drez mäkkou špongiou. Vyhnite sa použitiu drsných čistiacich prostriedkov alebo drôtených hubiek, ktoré by mohli poškriabať povrch drezu.

123278-01-spontex-sponge-image-960w-540h.jpg

Odstránenie škvŕn

Ak sa na keramickom dreze objavia škvrny, ktoré nemožno odstrániť bežným čistením, existuje niekoľko možností, ako ich vyčistiť. Jednou z nich je použitie pasty z kyseliny citrónovej a jedlej sódy. Zmiešajte tieto ingrediencie do pastovitej konzistencie a aplikujte na škvrnu. Nechajte pastu pôsobiť niekoľko minút a potom ju utrite mäkkou špongiou. Škvrna by mala zmiznúť. Pokiaľ nie, môžete vyskúšať keramický čistič, ktorý je k dispozícii v obchodoch s domácimi potrebami. Pri použití akéhokoľvek čistiaceho prostriedku vždy starostlivo dodržujte návody výrobcu.

adobestock-134065863-hausmittel-image-960w-540h.jpg

Prevencia proti poškriabaniu

Aby sa váš keramický drez dlhodobo udržal v perfektnom stave, je dôležité predísť poškriabaniu povrchu. Vyhnite sa používaniu hrubých hubiek alebo drôtených štetcov, ktoré by mohli poškriabať keramiku. Namiesto toho používajte mäkké hubky alebo handričky. Ak pracujete s riadom, príbormi alebo inými ostrými predmetmi, dajte si pozor, aby ste ich opatrne umiestnili do drezu, aby sa minimalizovalo riziko poškriabania. Môžete tiež použiť podložku na riad pri umývaní, aby sa znížilo priame pôsobenie ostrých predmetov na povrch drezu.

Pravidelná údržba

Okrem bežného čistenia je dôležité venovať pozornosť pravidelnej údržbe keramického drezu. Raz za čas odporúčame vykonať hĺbkové čistenie. Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť. Napríklad môžete použiť zmes octu a vody alebo zmes citrónovej šťavy a vody. Naneste túto zmes na povrch drezu a nechajte ju pôsobiť niekoľko minút. Potom opláchnite drez čistou vodou a utrite ho do sucha. Tento proces pomôže odstrániť usadeniny a zlepšiť celkovú čistotu drezu.

Opatrnosť pri používaní

Aby sa keramický drez udržal v perfektnom stave, je dôležité dodržiavať niekoľko zásad pri jeho používaní. Vyhnite sa napríklad pokladaniu horúcich hrncov alebo panvíc priamo na povrch drezu. Použite podložku pod horúci riad, aby ste zabránili priamemu kontaktu s keramikou. Rovnako sa vyhnite pokladaniu riadu s ostrými hranami priamo na dno drezu, aby ste minimalizovali riziko poškriabania.

S dodržiavaním týchto jednoduchých tipov a postupov budete schopní udržovať váš keramický drez v perfektnom stave. Pravidelná starostlivosť a správne čistenie predĺži jeho životnosť a zaistí, že bude stále vyzerať ako nový.

V prípade jemných škrabancov odporúčame použiť tzv. čistiacu gumu na keramiku (slúži na leštenie keramiky, na odstránenie nečistôt a drobných odrenín).

f-cersanit-gumka-scierna-do-ceramiki-k99-0042.jpg