DOPRAVA ZADARMO
nad 120,00 €
SME DOVOZCOVIA
rýchle dodanie
0944 012 080
Po-Pá: 8:00-15:30

Košík

Ako si vybrať dávkovač saponátu a mydla

V tomto praktickom radcovi sa dozviete všetko o kvalitne spracovaných vstavaných dávkovačoch. Priblížime vám aj závesné dávkovače a dávkovače určené na postavenie.

Výhody dávkovačov saponátov, mydiel a ďalších prípravkov

Závesné a vstavané dávkovače sa umiestňujú tak, že zaberajú len minimum priestoru na ploche. Vďaka pevnému umiestneniu sú vždy po ruke. Prípravok si dávkujete stlačením pumpičky v takom množstve, v akom potrebujete, a tak šetríte.

Dávkovací mechanizmus tvorí pružinka a gulička zaskrutkované v kovovom tele. U väčšiny dávkovačov je možné mechanizmus rozobrať a ľahko vyčistiť . Vďaka kvalitným materiálom a precíznemu spracovaniu vám dávkovač bude slúžiť spoľahlivo po dlhú dobu.

Dávkovač je možné naplniť nielen jarou, ale aj rôznymi tekutými prostriedkami ako je mydlo, dezinfekcia, telové mlieko, sprchový gél, olejček a pod .

Bežné dózy a dávkovače

Bežné dózy, v ktorých sa tekuté čistiace a kozmetické prípravky predávajú, majú množstvo nevýhod. Saponátové fľaše je obvykle potrebné pred každým dávkovaním zdvihnúť, nakloniť a stlačiť. Keď je potom prípravku v dóze menej, je manipulácia namáhavejšia. Tiež sa stáva, že si saponátu niekedy nanesieme na hubku viac, než by sme skutočne potrebovali a dochádza tak k plytvaniu. Fľaše s prípravkami zaberajú miesto, bývajú horšie stabilné a vďaka tomu môže vzniknúť aj neporiadok v podobe rozliateho mydla či jari.

Fľaše s dávkovačmi mydiel s pumpičkou sú na tom podobne. Pravda, na rozdiel od fľaše so saponátom, ľahšie sa z nich mydlo dávkuje, ale ich dávkovací mechanizmus sa časom opotrebováva a zhoršuje sa jeho funkčnosť. A neiné je to aj pri ďalších prípravkoch, ktoré sa predávajú s pumpičkou. Všetky tieto problémy pri používaní dávkovačov, či už zapustených alebo tých, čo sa pripevňujú k stene, odpadá.

Typy dávkovačov

Dávkovače na zapustenie

Zásobník dávkovačov na zapustenie sa umiestňuje do dosky, na ktorej je umiestnené umývadlo alebo drez, ale najčastejšie priamo do voľnej plochy drezu. Do toho sa najskôr vytvorí otvor o veľkosti 26–35 mm pomocou jednoduchého nástroja a následne sa zásobník upevní. Vyvŕtanie otvoru je možné u väčšiny typ drezov. Nádobka so saponátom nie je vidieť a vyčnieva len pohyblivý mechanizmus s pípou . Vďaka tomu dávkovač pôsobí veľmi elegantne, svojim spôsobom nenápadne a nezaberá zbytočne miesto. Niekedy sa tiež dávkovač inštaluje na vrchnú dosku kúpeľňovej skrinky pod umývadlom.

Dávkovače na zapustenie sa vyrábajú z medi, nerezovej ocele a majú rôznu povrchovú úpravu, napr.: matný či lesklý nerez, bronz ... Zásobníky dávkovačov sú vyrobené z odolného plastu v rôznych veľkostiach (250, 300 a 470 ml), podľa typu dávkovača . Každý model dávkovača má zásobnú nádržku v jednej veľkosti.

Dávkovač sa plní zhora, pričom nemusíte manipulovať so zásobníkom pod drezom či doskou. Stačí odskrutkovať pumpičku a môžete plniť.

dávkovač.jpg

Dávkovače saponátu na priskrutkovanie do stien

Dávkovače na priskrutkovanie sú vhodné predovšetkým do kúpeľní a kuchýň. Pripevňujú sa v blízkosti drezu či umývadla. Vďaka tomu nezaberajú priestor na pracovnej doske a mydlo či saponát máte vždy na dosah ruky .

Dávkovače saponátu na postavenie

Dávkovače saponátu na postavenie sú nielen praktické, ale sú aj pekným doplnkom do kúpeľní, kuchýň, spálňou či kozmetických salónov. Vyrába sa z odolných materiálov , aj ich mechanizmus je precízne spracovaný. Vďaka tomu sa dajú používať opakovane a dlhodobo. Môžete ich použiť na mydlo, saponát, telové emulzie, krémy, olejčeky či dezinfekciu . Dávkovače saponátu na postavenie sa vyrábajú napríklad z kovu či skla v rôznych dizajnoch, a tak si ľahko môžete vybrať taký, ktorý sa bude ladiť s vašim interiérom.