DOPRAVA ZADARMO
nad 120,00 €
SME DOVOZCOVIA
rýchle dodanie
0944 012 080
Po-Pá: 8:00-15:30

Košík

Čistenie kuchynských batérií

Kuchynské batérie sa vyrábajú v niekoľkých povrchových úpravách, a preto si každý povrch vyžaduje inú starostlivosť. Kuchynské batérie spravidla nevyžadujú žiadnu špeciálnu údržbu, stačí utrieť handričkou zaschnuté kvapky. Treba počítať s tým, že na chrómových kuchynských batériách budú vždy vidieť zaschnuté kvapky. Pokiaľ sa im chcete vyhnúť, vyberajte medzi granitovými, či keramickými batériami.

Čistenie chrómových a ďalších kovových batérií

Metalické batérie majú kovovú povrchovú úpravu. K základným typom povrchových úprav patrí chróm, nerez, nikel a mosadz. Tieto povrchové úpravy môžu byť zároveň v matnom alebo lesklom prevedení. Vysoko odolný povrch a veľmi jednoduchý na údržbu.

Na čistenie odporúčame mydlovú vodu alebo saponáty určené na umývanie riadu, pri vysokom znečistení aj tekuté čistiace krémy.

Čistenie granitových batérií

Granitové batérie majú farebnú povrchovú úpravu. Ide o granitový nástrek skladajúci sa z farbiva a akrylátového spojiva. Sú veľmi náchylné na hrubšie zaobchádzanie. Môže dôjsť pri neopatrnom používaní k rýchlejšiemu odreniu až k vyštiepeniu časti farebného povrchu pri náraze kuchynského riadu s batériou (napr. hrniec).

Na čistenie granitových batérií odporúčame iba mydlovú vodu alebo saponáty určené na umývanie riadu, nepoužívať abrazívne prostriedky a hubky s hrubým povrchom.

Keramické batérie

Keramické batérie majú lesklú farebnú povrchovú úpravu a sú kombinovateľné s keramickými drezami. Keramický povrch sa skladá z nástrekov farieb spevnených lakom, ktoré sú náchylnejšie na hrubšie zaobchádzanie. V tomto prípade, ak chcete udržať batériu neodretú, voľte kombináciu keramický nástrek s chrómom, kedy páka, alebo poprípade teleskopická sprcha je v chróme, teda najviac zaťažovaná časť sa Vám v chróme neolúpe, neuštipne.

Na čistenie keramických batérií odporúčame iba mydlovú vodu alebo saponáty určené na umývanie riadu, nepoužívať tekuté abrazívne prostriedky.

Údržba perlátora v oblastiach s tvrdou vodou

V oblastiach s tvrdou vodou odporúčame častejšie čistenie povrchu batérií, aby nedochádzalo k zanášaniu povrchu vodným kameňom. Tiež odporúčame čistenie perlátora (sítka). V prípade veľkého zanesenia odporúčame zakúpiť nový v niektorom z hobby marketov, alebo v inštalatérskych potrebách. V prípade, že chcete perlátor vyčistiť, existujú špeciálne prostriedky na odstránenie vodného kameňa.